himalayas-265638_1280

Sprawdzić, ile słoni jest w „Krainie miliona słoni”. Odnaleźć Cejlon, który widzimy w wyobraźni. Przemierzyć szlak opiumowy. Zjeść niedzielne „barbie” na australijskim przedmieściu. Odkryć ślad Jamesa Bonda z ZSRR, którego kochają Japończycy. SPRAWDZIĆ, Jak szybko objedziemy najdłuższy płot świata. To nasz plan na podróż. I jeszcze: zrobić to razem.


­Rudi: Robert, dlaczego tak właściwie chcesz wyjechać?

Roberto:  Bo chcę potem opowiedzieć naszym wnukom, że mają całkiem niezłego dziadka i zakręconą babcię!

Ok, jak dla mnie to się trzyma kupy!

Nasz plan jest prosty: wyjeżdżamy, razem. To podróż, to przygoda życia. Tylko, gdzie my tak właściwie się wybieramy i po co nam to? Sprawdź nasz rozkład jazdy i daj znać, czy jedziesz z nami!

Lewis Fogerty Photography

Lewis Fogerty Photography

Lądujemy w Nowej Zelandii. Jedni mówią, ze to raj na ziemi. Inni mówią, że raj… ale nieco nudnawy, bo taki poukładany. Zobaczymy czym nas przywita Kraj Długiej Białej Chmury! Tam na pewno znajdziemy nową rodzinkę (taką chociaż na dwa tygodnie). A może przejdziemy się mostem do nikąd? Odwiedzimy lodowego Franciszka Józefa i sprawdzimy kim są Maorysi dzisiaj.

Potem posmakujemy czerwonego piachu australijskiego outbacku. Ubrudzimy się błotem i będziemy wrzeszczeć na widok pająków. Objedziemy dookoła kraj, który jest wielki jak kawał Europy! Poszukamy ludzi, którzy mieszkają pod ziemią i śladów australijskiego Robin Hooda, który walczył przeciw całej policji Australii w zbroi z beczki. A jak wrócimy to nauczymy wszystkich Polaków „No worries, mate!” Australio, jaka jesteś? Tego dziś nie wiemy, ale się dowiemy!

Mutitjulu Waterhole_Uluru_NT

Złapiemy jachtostop, bo to przecież logiczne! Będziemy szorowali pokład i siedzieli na wachcie, postaramy się mało wymiotować i mało jeść. To nic, że w życiu nie pływaliśmy na żaglach ani na niczym, co jest większe od kajaka – wyruszymy z australijskiego Darwin na podbój Azji! Gdzie się zatrzymamy? Na Andamanach i w Medanie, w Balikpapan i Makassar, na Bali, w Dżakarcie, w Indonezji i Timorze, w Brunei, Malezji, Kuala Lumpur, Wietnamie i Kambodży. Dokądkolwiek nas podwiozą!

monks-479888_1280

A potem przemierzymy azjatyckie tajemnice. Sprawdzimy czy Birma jest Birmą, Mjanmarem czy też złotym wspomnieniem Królestwa Panganu… W Indiach poszukamy śladów dawnego Imperium i odwiedzimy Ministerstwo Jogi. Poszukamy singapurskich krajobrazów Meli Koteluk. Poszukamy odpowiedzi jak Cejlon stał się Sri Lanką i jak żyją Lankijczycy po jednej z najstraszniejszych wojen domowych, które widział współczesny świat? Czy po podobnym kataklizmie pozbierał się Wietnam? Co dziś oznacza uśmiech Khmera? Gdzie jest Timor Wschodni co tam się dzieje? Czy Bali to faktycznie raj? Dowiemy się, jak mało wiemy o świecie, w którym żyjemy.thailand-142302_1280

A potem wyruszymy pod niebo. Odwiedzimy siedzibę bogów, Himalaje. A naszym celem będzie „Żywicielka” – góra, która od lat przyzywa nas do siebie… Annapurna. Przemierzymy szlaki, które od dawna wytyczają nam nasze myśli. I tam poczujemy, jak mały jest człowiek wobec natury.

Annapurna

Annapurna, „Żywicielka”. Nasz cel.

A potem… przysiądziemy, uśmiechniemy się do siebie, swoich wspomnień. I policzki zabolą nas na długie lata.

To jak, wyruszasz z nami?

0

 likes / 3 Komentarze
Lubisz? To polub!
 1. oj!!! PRZYGODA ŻYCIA!!!! /

  SUPER SUPER SUPER!!!! BĘDĘ ŚLEDZIŁA WASZĄ WĘDRÓWKĘ NA PEWNO!!! MAM NADZIEJĘ ŻE KIEDYŚ WRÓCICIE BO…OJCZYZNA POTRZEBUJE TAKICH ZAKRĘCONYCH LUDZI 😉

  • Rudi /

   Myślę, że akurat w naszej Ojczyżnie takich nie brakuje :) Ale wrócimy na pewno i wszytsko poopowiadamy!

 2. Ahh..Bali! /

  Nie wiem czy czytaliście „Jedz, módl się, kochaj” ale to wspaniała książka gdzie w 1/3 autorka zamieszkuje na bali. można dowiedziec się dużo ciekawych rzeczy.
  Najbardziej rzuca się w oczy postać szamana Ketuta Lyiera (podsuwam wam do listy wizytę z nim :)) po wydaniu książki a potem filmu z J. Roberts zdobył duży rozgłos. Odwiedźcie go nalegam->miasteczko ubud
  Wiecej na temat http://roadtonz.com/blog/2014/10/28/jedz-modl-sie-i-kochaj-na-dywanie-u-ketuta/
  Szerokiej drogi! 😉

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec