07
sty-2015

JAK ŻYĆ? GDY MONOLOGI W GŁOWIE SPAĆ NIE DAJĄ

Plany, Przygotowania   /   Tags:

Listy spraw do ogarnięcia, których pewnie nie ogarniemy. Lista rzeczy, które chcemy zobaczyć, a pewnie pojedziemy w drugą stronę. Lista… która jest spisem starych list. Mnożą się i nakładają, podczas mycia naczyń i na parkingu przed spożywczakiem, chowają się zakrętem i w kuchni. Są i nie zawahają się być mocniej. W głowie.


BOLA_MNIE_KOMIKS-02

Monologi w rudej głowie spać nie dają

Którędy przez tę Australię? No przecież przez Perth to +5 000 km! Ale ja chcę przez Perth… ale przecież nie mamy kasy … ale przecież jedziemy tam raz w życiu. No tak, spłuczesz się na początku i co dalej? Wstaję, otwieram oczy – czy przedłużyć  wizę do Australii i spłukać się jeszcze bardziej? Zasypiam,  zamykam oczy – chyba jednak Birma będzie lepsza na dłuższy przystanek… Chociaż Laos…?

Wewnętrzne (i nie tylko) monologi są teraz naszymi codziennymi towarzyszami. Co, jak, kiedy, po co, czym, jak długo, za ile i dlaczego tak drogo?

Pytania czasami wcale nie szukają odpowiedzi. One chcą tylko pomęczyć. Na przykład takie niepozorne: kupić i sprzedać czy wynająć – co zrobić z samochodem w Australii? To pytanie wywołało u nas dwa tygodnie (!) rozmyślań o trasie, sensie dłuższego pobytu, miejscach do zobaczenia w tym cudownym kraju.

Pytania są po coś – „rewidują” nas. Sprawdzają sens, determinację, wiarę w to wszystko. I dobrze. Jeśli podstawy są solidne, jeśli człowiek jest sam wobec siebie uczciwy, to sprawa staje się jeszcze ważniejsza.

Tak, boję się kolejnych pytań, które gdzieś tam już na nas czekają. Ale… halo – na tym przecież życie polega!  Drżyj przed pytaniami, które sobie zadajesz. I odpowiadaj, ale szczerze. Warto!

0

 likes / 0 Komentarze
Lubisz? To polub!

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec