05
sty-2015

Na ile liczy się opinia Człowieka z Kurą Na Ramieniu? Czy świnka z kolczykiem w nosie będzie naszym przyjacielem? A może zwyciężą surfujący niemiecko-nowozlenadzcy emeryci? Kto odpadanie, kto wysunie się na prowadzenie i kto ostatecznie będzie… naszą pierwszą rodzinką z Workaway? O tym już w kolejnym wpisie. Już dziś, zajrzyj koniecznie!


Godziny nieprzespane. Szukanie, szukanie, szukanie. Czytanie, czytanie i trochę jeszcze czytanie. Znalezienie swojej pierwszej rodzinki w Workaway nie jest wcale proste, bo chcesz do każdego! (No może z wyjątkiem dwóch emerytowanych panów nudystów, których proponował niegdyś Roberto…).

Ostatecznie wybraliśmy 6 rodzin/hostów – każdy inny, każdy ciekawy na swój sposób. Czy przedstawimy naszych kandydatów? Jasne! (Kolejność absolutnie nieprzypadkowa).

 1. Surfujący emeryci

  Wciąż nie wiemy czy to dobry znak, że w oko wpadła nam para emerytów po 60-tce. A tak serio – Sue i Geoff są niesamowici, pomocni, serdeczni. Wyciągają podróżników z różnych opałów, świetnie gotują i surfują, gdy tylko robią sobie przerwy w wycieczce swoim kamperem. Takich emerytów to my lubimy!

Potrzebna pomoc: malowanie na zewnątrz. Wymiana desek w altance. No i malowanie, wewnątrz.

 1. Majeurey’s Family

  Miłość od pierwszego wejrzenia!

  Miłość od pierwszego wejrzenia!

  „If you love gardening we will love you!” Więc czemu nie? 5 osób, 3 akry ziemi, setki ciepłych słów od wcześniejszych gości. Mnie osobiście przekonali jednym zdjęciem ze swojego profilu:

Potrzebna pomoc: sadzenie, pielenie, trawnika koszenie.

 1. Najsympatyczniejsza Rodzinka Świata

  Najsympatyczniejsza Rodzinka Świata_1

  Najsympatyczniejsza Rodzinka Świata!

  Najsympatyczniejsza Rodzinka Świata_2

  I widok z ich domu!

Ta rodzinka w tym miejscu – czego chcieć więcej? Np. takiego zaproszenia: „We used to travel alot and like to help Travellers”. Dziękujemy, oby do zobaczenia!

 1. Zwariowana Zoe

  Jak zaznacza na początku nie je niczego, co było więzione, torturowane i jest ssakiem. Lewicowa myślicielka, otwarta. Ma elektyczny gust muzyczny, szarego kota i dwa labradory.

Potrzebna pomoc: w ogrodzie (wyrwanie chwasta) oraz wyprowadzanie psów na spacer.

 1. Simon&Rosie&owce&bydło&basen&kort tenisowy

  Człowiek-z-Kurą-na-Ramieniu

  Człowiek z Kurą na Ramieniu

  Tak, to prawda. Nie wiemy, jak to się robi, ale możemy czyścić ich basen i karmić owce. Sympatyczne małżeństwo, w którym wiadomo co kto ma robić (Rosie prowadzi kilka biznesów, a Simon lubi łowić ryby).  Przekonał nas do nich Chłopak z Kurą z Ramieniu, zwany także Jamesem.

 1. Kobieta z kamieniem

  (Pseudonim od Roberta, don’t ask…), czyli Adee. Mieszka na Waiheke Island i jak sama pisze „The island has a number of beautiful beaches and approximately 36 wineries as we are all on tank water on the island we do our bit by conserving water and quite often drinking wine”. Poza tym jest wspaniałą, ciepłą osobą i każdy chciałby z nią pomieszkać!

Potrzebna pomoc: Pozbijać deski i zrobić mini taras (inżynier da radę ;).

Na kogo oddajesz swój głos? Wyślij sms na telefon stacjonarny Mamy Roberta lub wpisz numer swojego faworyta poniżej! Rozwiązanie naszej zabawy już niebawem!

0

 likes / 7 Komentarze
Lubisz? To polub!
 1. Anik /

  coś czuję, że to kobieta z kamieniem, bo kto jej zrobi taras jak nie Roberto :-)

  • Rudi /

   Acha, taka dedukcja! Przypomnimy jednak, że Inżynier posiada liczne umiejętności przydatne starszym paniom w NZ :)

 2. dziad stoczniowy /

  mnie się podoba świnia

  • Rudi /

   Nam też – dlatego była na top liście :) Tylko czy wygrała? O tym niebawem!

 3. Sue+Geoff+Pipi+Mili+Jenny+George+my | Bolą mnie policzki /

  […] ich „surfującymi emerytami” i dodaliśmy na naszą listę wybrańców-kandydatów na rodzinkę zastępczą w NZ (chociaż, jak sie okazało, musieli sprzedać swój kamper i poskładać do kupy swój dom, bo […]

 4. MARCIN /

  Wszystko super pozdrawiam MARCIN

 5. MARCIN /

  Super macie

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec