21
wrz-2014

PYTAJ SIĘ SIEBIE. I ODPOWIADAJ GDY SIĘ BOISZ.

Naprawdę warto być uczciwym wobec siebie. Człowiekowi to się po prostu czasami od siebie samego należy. Zakładasz, że rzucenie wszystkiego i wielka podróż to coś, co musisz zrobić? Więc siadaj i zapytaj się siebie o kilka prostych spraw.


Czy podróż to właśnie to? Czy jestem gotowy przyjąć wszystkie problemy i wyrzeczenia, które się pojawią? (Tak, one same przyjdą. Zapewniamy). Dlaczego chcę wyjechać? Co ma przynieść ta podróż mnie i tym, których spotkam? Jaki jest prawdziwy cel mojego wyjazdu? (I nie chodzi o wymyślanie kosmicznych teorii pt. wyjadę do Azji i uratuję pół świata dzięki mojemu super-ekstra-innowacyjnemu pomysłowi o unikatowej wiązce wartości, która połączy zwaśnione ludy Azjatów nad dorzeczem Mekongu. No i wpadnę na ten pomysł już pojutrze. Jak tylko zjem schabowego z ziemniakami).

Daj sobie czas. Potem daj sobie jeszcze więcej czasu. I pytaj się siebie o to, co najważniejsze.

Nie martw się, gdy dziś nie jesteś pewien. Pytania i szczere odpowiedzi eliminują fałszywe zapały. Jeśli udzielone odpowiedzi są prawdą, to są tym, co masz najważniejszego. Nie ma złych odpowiedzi.

Zostań dziś sam ze sobą. Spójrzcie sobie głęboko w głowę. Pogadajcie sobie jak starzy kumple – opowiedzcie o marzeniach, o strachach i nadziejach. Lepiej będzie się Wam potem razem żyło.

0

 likes / 0 Komentarze
Lubisz? To polub!

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec