18
kwi-2016

Should we stay or should we go?

Wracać? Zostać? Wracać? Zostać? A może… Osiąść gdzieś czy powałęsać się jeszcze? Polska z rodzinnym obiadem? Australia z lepszą przyszłością? Azja z niewiadomą przygodą? Nie ważne ile myślisz…nie wymyślisz. To możemy zagwarantować.

Dlatego postanowiłam poszukać odpowiedzi u samego źródła – u ludzi. Mariusz Szczygieł to fajny gość jest. Reporter znany i z czymś, co nazwać można „klasą”. Postanowiłam więc wzorować się na działaniach Pana Mariusza, który pyta ludzi o ich własną, prywatną o prawdę. A oni mu opowiadają – każdy swoją. Bo każda prawda chce być opowiedziana.

I tak wyszły i nasze prawdy. Bo ludzie wokół nas wiedzą.

Marzena

Po roku po raz pierwszy rozmawiałam z kimś innym niż Robert po polsku dłużej niż 29 minut. Zapytałam co takiego się stało, że zdecydowała się zostać w Auss.

„10 lat mi to zajęło. 10 lat, żeby się namyśleć. W końcu zmarła moja babcia, w Polsce. I wtedy zrozumiałam, że to koniec, że ja żyję jakąś nostalgią za tym, co gdzieś tam, w Polsce jest. Ale tego już nie ma. Ludzie idą dalej, a ja muszę wybrać co dla mnie i mojej rodziny jest najlepsze. I zdecydowałam. Mąż się wkurzał trochę, że 10 lat mi to zajęło.”

Margol

Ciężko zadecydować…borykam się z tym problemem już 10 lat i nadal w 100% nie jestem pewna czy zostajemy w UK czy wracamy…
Nie zazdroszczę podjęcia TEJ właściwej decyzji..

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu…..” Antonie de Saint-Exupery

Megger Man

Decyzja trudna, a tyle ile ludzi, tyle opinii i podpowiedzi. Jednak to nie inni mają podjąć za Was decyzję, to ma być Wasza decyzja, bo to, jak zadecydujecie, będzie miało wpływ na Wasze dalsze życie. Jeśli wsłuchacie się w siebie, posłuchacie waszego wewnętrznego głosu, głosu serca, to podejmiecie właściwą decyzję.
Jeśli posłuchacie innych, to może okazać się, że zadecydujecie wbrew sobie, Gdzieś czekają na Was „te ludzie”, „te ludzie” mają swoje życie, swoje problemy, przez czas waszej nieobecności zmienili się, podobnie jak zmieniliście się Wy, bo wszystko się zmienia, każdego dnia, każdej minuty.

Jakąkolwiek decyzję podejmiecie, zostaniecie, wrócicie, czy pojedziecie w inne miejsce, podejmijcie ja dla siebie, bo to Wasze życie i wy będziecie dźwigali późniejsze ciężary podjętych dzisiaj decyzji.

My

Jakież to proste prawda? W teorii. I tak sobie oto jednego popołudnia ułożyłam receptę na naprawienie ludzkości (albo co najmniej rozwiązanie jednego z problemów egzystencjalnych współczesnego świata).

Moja recepta na najlepszą decyzję jest prosta:

1. Pozbądź się romantyczno-nostalgicznych marzeń o krainie utraconego dzieciństwa. Ja jestem tu i teraz, a inni są gdzie indziej. I tam żyją, mają swoje sprawy. Z Tobą i bez Ciebie. Rozwiązują swoje problemy bez Ciebie. Chleb i ser kupią bez Ciebie. Dzieci rosną bez Ciebie. Każdy idzie swoją ścieżką.

2. Decyduj o sobie. Życzeniowe myślenie „Jak wrócę do Polski, to wujek/mama/brat/przyjaciel się zmieni/zrozumie/zacznie/przestanie (wpisz cokolwiek) nic nie da. Nie da. Naprawdę nie da. Ty jesteś gdzie jesteś. A reszta zrobi, co będzie im się chciało. Bo na tym cyrk zwany życiem właśnie polega.

Więc zdecydowaliśmy, że dziś, w roku 2016 chcemy, aby nasza australijska przygoda trwała. Chcemy jeszcze sprawdzić dokąd nas może zaprowadzić. Drugi raz gramy z naszym życiem va banque. Pierwszego razu nie zamienilibyśmy na nic na świecie (no, może w chwilach słabości na dobry rosół od Mamy).

A ty, co byś wybrał? Stay or go?

*PS. Dziękujemy tym, którzy podzielili z nami się swoimi prawdami. Mamy nadzieję, że się nie pogniewacie za takie oto i ich upamiętnienie.

0

 likes / 2 Komentarze
Lubisz? To polub!
  1. Hosting /

    If you say that you are mine I’ll be here ’til the end of time So you got to let me know Should I stay or should I go?

    • Rudi /

      Hahaha, dokładnie tak 😀

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec