14
lis-2014

WCALE NIE OBCY. ZNANI PODRÓŻUJĄCO-BLOGUJĄCY POZNANI

Czytamy ich blogi, relacje, materiały. Słuchamy w radio wywiadów z NIMI. I nagle bach, spotykamy się! Jednych ścigaliśmy aż do Wejherowa, a drugich zaprosiliśmy na kawusię w Sopocie. Jak to jest ICH spotkać?


Całkiem normalnie. I bardzo sympatycznie. Serio. Prawda jest taka, że do Wejherowa na Festiwal Przygody Wanoga 2014 pojechaliśmy dla nich – www.loswiaheros.pl. Raczej przedstawiać nie trzeba. Ale słuchać można długoooo… Alicja i Andrzej to kopalnia wiedzy podróżniczej. Tej długodystansowej i bardzo „pro” – tu nie ma ściemy. Więc ścigaliśmy ich, aż udało się w samym… Wejherowie. Tam po ich wystąpieniu o Australii (oczywiście, jak tylko udzielili znów wywiadu dla lokalnej telewizji) przyszedł czas na nas. Andrzej poświecił nam mnóstwo czasu i sypał odpowiedziami nim właściwie zadaliśmy pytanie. Andrzeju – jesteś mistrzem!

Alicja i Andrzej

Alicja i Andrzej, czyli www.loswiaheros.pl

Spotkaliśmy się w Sopocie, przy sobocie – tak było z parą wariatów (tak o nich ładnie mówimy;). Magda i Tomek na www.z2strony.pl piszą sami o sobie: „50% nadpobudliwego wariata, 50% cierpliwego myśliciela”. I to jest prawda! Wspa-nia-li! Usiedliśmy… i 4 godziny później dalej siedzieliśmy. Pod koniec wieczoru już mi się z Magdą przewijały się rozmowy w stylu:

– Zobacz jaki piękny stary bus! Takim gdzieś pojechać!

– O, ja też takie kocham! Zrzućmy się na takiego i pojedźmy gdzieś razem!

– Super pomysł!

– Noooo!

Magda i Tomek

Magda i Tomek, czyli www.z2strony.pl

Magda i Tomek to ładunek pozytywnej energii – po jednym wieczorze z nimi czuliśmy się naładowani słońcem na najbliższych 5612312987567863 dni! Nie tylko opowiedzieli nam mnóstwo historii, ale sprzedali sporo dobrych patentów na podróż i zaprosili na kolejny wieczorek przy dobrym winku. Zapomnieli nam tylko powiedzieć, że kolejnego dnia mają zostać gwiazdami całej blogosfery i zgarną tytuł „Blog of Gdańsk 2014”! Faktycznie, wariaci no!

A po co Ci o tym mówimy? Bo z nas są raczej takie dwa krety są (we dwoje jest super, sami sobie zorganizujemy, poszukamy, sprawdzimy). Po co ludziom zawracać głowę, jak sami sobie damy radę? Ale nawet krety powinny czasem wyjrzeć ponad ziemię. I tam jest fajnie, tam są wspaniali wariaci.

Też jesteś krecik? To wyłaź z dziury! Nie bój się ich – kto może być bardziej otwarty niż ludzie, którzy zostawili wszystko i wyjechali?

Są znani, ok – ale to właśnie nowe spotkania napędzają ich do życia. Powiedzą, doradzą, przestrzegą. Ale przede wszystkim uśmiechną się i powiedzą:  super, że się zdecydowałeś! To będzie świetna podróż! Jedź i ciesz się człowieku.

0

 likes / 0 Komentarze
Lubisz? To polub!

Ciekawe? Skomentuj!


Kliknij na postaci, aby przewinąć

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec